Kategoriler
Genel

Petek Hijyenikliği Sebep Yapılmalı? Ehemmiyeti ve Yararları Nelerdir?

Petek Hijyenikliği Sebep Yapılmalı? Ehemmiyeti ve Yararları Nelerdir?

Kombi ve peteklerin uzun yaşamlı olması için senelik periyodik bakımının yaptırılması gereklidir, peki fakat neden?
Günümüzde en fazla abuhava değişiklikleriyle beraber kış aylarında hava şartları defa soğuk geçmektedir. Isınma sistemi olarakta aşağı yukarı her kısımda kalorifer ve kombi tüketimi mevcuttur. Isınma sistemlerini basitleştiren ve ısının dağıtım merkezi olan kombiler vazgeçilmez tek icaddır. Isınma verimini çoğaltmak ve ısı düzeyini yükseğe ulaştırmak için peteklerin temiz ve suyun saf olması germektedir. Isınma verimini düşüren tortu, çamurlaşmış tesisatın içindeki başka maddeler ısı düzeyinin butonuna sebep olmaktadır. Bu nedenledir ki petek temizleme çok önemli olmaktadır. Bilhassa radyatörlerin alt bölümüne çöken ve suyun hareket etmesini engel olan maddeler kombiyi zorlayarak doğalgaz enerjisinin çok tüketilmesine sebep olmaktadır.
Gerek tesisat suyumuzun kireçli olması lüzum henüz evvel de söz ettiğimiz gibi savunucu kimyasalların vakit içinde tortular oluşturması tıkanmanın sebepleridir.

Petek Hijyenikliği Sebep Yapılmalı?
Peki, bu söz ettiğimiz petek temizleme prosedürü tam anlamıyla sebep yapılmalıdır ve yararları nelerdir? Şimdi sizlere petek hijyenikliği sebep yapılmalı ile ilgili maddelerle izahlar yapacağız.
Tesisat temizleme prosedürü yapılırken en verimli formül makineli ve kimyasallı tek şeklinde yapılandır. Tek tek radyatörden makine irtibatı yapılarak farklı tek radyatörün sökülmesine gereksinim duyulmadan bu formül ile çevre kirletilmeden prosedür tamamlanır. Kombi filtre hijyenikliği ise tesisat borusu üstünde tespit edilen kombinin altında, çoğunlukla en sağda bulunur. Filtre boru üstünde tortu v.b. maddeleri tutarak tesisata gitmesini engeller. Bu nedenden dolayı filtre epey ehemmiyetlidir Filtreyi iki ayda tek temizleyerek radyatörlerde zaman içinde meydana gelen tortuları aut çıkartabiliriz. Kombi baca hijyenikliği ise kombi bakımına dahil olmaktadır. Kombinin üst bölümünde tespit edilen baca kombiden sökülerek içine hava tutulur. Ardından baca hijyenikliği tamamlanır. Baca aynı anda kombiye montaj edilir.
Yani ısınma sorunlarında peteğinizin üst ili ısınıyor ama alt mekanları ısınmıyorsa petek temizliğine gereksinim duyulduğu gözlenmektedir.
Isınma sıklığına göre farklılık gösterebileceği gibi, henüz öncelerinden yola çıkarak şayet faturalarınızda henüz yüksek miktarlar gelmekteyse petek hijyenikliği ile ilgili profesyonel tek takviye almanız gerekebilir.
Peteğin vanasından su kaçırdığını ve bu sızan suyun paslı olduğunu görüyorsanız,
Eşit şartlarda olmanıza karşın başka tanıdıklarınızdan daha çok fatura ödemekteyseniz,
Peteklerde bölümü veyahut geç ısınma problemleriniz varsa,
Kombiden herhangi tek beklenmeyen ses geliyor ve bozukluk veriyorsa,
Kombi bakımlarını yaptırmanıza karşın halen ısınmakta randıman alamıyorsanız,
Eğer ki kombi filtresini çıkardığınızda toz ve çamurla karşılaşmaktaysanız,
PETEK TEMİZLEME işlemlerine gereksiniminiz var demektir.

Ülkemiz insanlarında meydana gelen hatalı idrak hasebiyle tek ürün veyahut alet arızalanmadığı müddetçe bakıma alınmamakta veyahut deneme edilmemektedir. Bu algının getirdiği tek netice olan peteklerde tıkanma ve kirlilik oluşumu petek temizleme makinelerimizle üstesinden gelinebilecek tek sorundur. Derli toplu aralıklar ile bakım yapıldığında defa henüz hızlıca çözülecek olan mesele uzun seneler süresince yapılmayan bakım hasebiyle büyüyebilir. Bunun yanında yıllar süresince mevzubahis tıkanıklık ve kir birikimi hasebiyle yetersiz tek şeklinde ısınıp kabarık faturalar ödememiz de devasa tek parasal zarar oluşturur.

Kategoriler
Genel

Petek Temizliği Neden Yapılmalı? Önemi ve Faydaları Nelerdir?

Petek Temizliği Neden Yapılmalı? Önemi ve Faydaları Nelerdir?

Kombi ve peteklerin uzun yaşamlı olması için senelik periyodik bakımının yaptırılması gereklidir, peki fakat neden?
Günümüzde en fazla abuhava değişiklikleriyle beraber kış aylarında hava şartları defa soğuk geçmektedir.
Isınma sistemi olarakta aşağı yukarı her kısımda kalorifer ve kombi tüketimi mevcuttur.
Isınma sistemlerini basitleştiren ve ısının dağıtım merkezi olan kombiler vazgeçilmez tek icaddır.
Isınma verimini çoğaltmak ve ısı düzeyini yükseğe ulaştırmak için peteklerin temiz ve suyun saf olması germektedir.
Isınma verimini düşüren tortu, çamurlaşmış tesisatın içindeki başka maddeler ısı düzeyinin butonuna sebep olmaktadır.
Bu nedenledir ki petek temizleme çok önemli olmaktadır.
Özellikle radyatörlerin alt bölümüne çöken ve suyun hareket etmesini engel olan maddeler kombiyi zorlayarak doğalgaz enerjisinin çok tüketilmesine sebep olmaktadır.
Gerek tesisat suyumuzun kireçli olması lüzum henüz evvel de söz ettiğimiz gibi savunucu kimyasalların vakit içinde tortular oluşturması tıkanmanın sebepleridir.

Petek Hijyenikliği NedenYapılmalı?
Peki, bu söz ettiğimiz petek temizleme prosedürü tam anlamıyla sebep yapılmalıdır ve yararları nelerdir? Şimdi sizlere petek hijyenikliği sebep yapılmalı ile ilgili maddelerle izahlar yapacağız.
Tesisat temizleme prosedürü yapılırken en verimli formül makineli ve kimyasallı tek şeklinde yapılandır.
Tek tek radyatörden makine irtibatı yapılarak farklı tek radyatörün sökülmesine gereksinim duyulmadan bu formül ile çevre kirletilmeden prosedür bitirir.
Kombi filtre hijyenikliği ise tesisat borusu üstünde tespit edilen kombinin altında, çoğunlukla en sağda yer alır.
Filtre boru üstünde tortu v.b.
maddeleri tutarak tesisata gitmesini önler.
Bu nedenle filtre epey ehemmiyetlidir Filtreyi iki ayda tek temizleyerek radyatörlerde zaman içinde meydana gelen tortuları aut çıkartabiliriz.
Kombi baca hijyenikliği ise kombi bakımına dahil olmaktadır.
Kombinin üst bölümünde tespit edilen baca kombiden sökülerek içine hava tutulur.
Daha ardından baca hijyenikliği bitirir.
Baca aynı anda kombiye montaj edilir.
Yani ısınma sorunlarında peteğinizin üst ili ısınıyor ama alt mekanları ısınmıyorsa petek temizliğine gereksinim duyulduğu gözlenmektedir.
Isınma sıklığına göre farklılık gösterebileceği gibi, henüz öncelerinden yola çıkarak şayet faturalarınızda henüz yüksek miktarlar gelmekteyse petek hijyenikliği ile ilgili profesyonel tek takviye almanız gerekebilir.
Peteğin vanasından su kaçırdığını ve bu sızan suyun paslı olduğunu görüyorsanız,
Eşit şartlarda olmanıza karşın başka tanıdıklarınızdan daha çok fatura ödemekteyseniz,
Peteklerde bölümü veyahut geç ısınma problemleriniz varsa,
Kombiden herhangi tek beklenmeyen ses geliyor ve bozukluk veriyorsa,
Kombi bakımlarını yaptırmanıza karşın halen ısınmakta randıman alamıyorsanız,
Eğer ki kombi filtresini çıkardığınızda toz ve çamurla karşılaşmaktaysanız,
PETEK TEMİZLEME işlemlerine gereksiniminiz var demektir.

Ülkemiz insanlarında meydana gelen hatalı idrak hasebiyle tek ürün veyahut alet arızalanmadığı müddetçe bakıma alınmamakta veyahut deneme edilmemektedir.
Bu algının getirdiği tek netice olan peteklerde tıkanma ve kirlilik oluşumu petek temizleme makinelerimizle üstesinden gelinebilecek tek sorundur.
Düzenli aralıklar ile bakım yapıldığında defa henüz hızlıca çözülecek olan mesele uzun seneler süresince yapılmayan bakım hasebiyle büyüyebilir.

Kategoriler
Genel

Petek Temizliği Yapmanın Faydaları

Petek Temizliği Yapmanın Faydaları

Petekler sıcak su dolaşımı eşliğinde bütün odanın sıcak olmasını gerçekleştiren sistemlerdir.
Peteklerde muhtelif aşınmalar neticesi oluşan tıkanıklar peteklerin start almasını zorlaştırmakta ve hanedeki her ortamın aynısı sıcaklıkta olmasına mani olmaktadır.
Bu vaziyeti önlemek emeli ile peteklerin belirli aralıklar ile hijyenik hale getirilmesi ehemmiyet taşımaktadır.
Petekleri herhangi bir bilginiz yok ise bilen tek firmayı çağırarak emin olarak temizletebilir ve peteklerinizin yeni gibi olmasını edinebilirsiniz.

Petek hijyenikliği yapmanın yararları kuşkusuz ki bulunmaktadır.
Bunlar arasında ilk başta yakıt tasarrufu gelmektedir.
Ödemekte olduğunuz faturaların yüklü gelmesinden epey şikayetçi iseniz ve ödediğiniz fatura kadar ısınamadığınızı iddia ediyorsanız sizin probleminiz en başta peteklerin tıkalı olmasıdır.

Tıkalı olan petekler odanın her alanının aynı seviyede ısınmasına mani olmakta ve kombinin defa işlevini gerçekleştirmesine karşın evde istenilen sıcaklığa ulaşılmamasına neden olmaktadır.
Peki petek hijyenikliği yapmanın yararları var mıdır? diye fikir edinenler kuşkusuz ki olacaktır.
Yakıt tasarrufunun yanında sarfedilen tesisatın ömrünü uzatmak ve her sene pahalı bakım tamir masraflarından kurtulmanıza yarar karşılamaktadır.

Peteklerde saate bağımlı olan aşınmalar sıcak su ile birleşerek tesisat içinde de aşınma ortaya getirir ve bu aşınmalar petek içinde tıkanmaya sebep olabilmektedir.
Petek hijyenikliği yapmanın yararları saymak ile bitmemektedir.

Evinizde kış gelmeden yaptıracak olduğunuz petek hijyenikliği hem petek, kombi ve kalorifer sistemlerinin pahalı ücretler ödenerek bakım ve onarımının yapılmasına mani olmakta ve sizi çoğu masraftan kurtarmaktadır.
Bunun yanında petek içlerinde gezinen suyun hiçbir tıkanıklık ile karşılaşmaması neticesi her alana basitlik ile ulaşabilmesi ile her yer aynısı oranda ısınır ve kış boyu ödeyeceğiniz yakıt faturanızda da nerede ise yarı yarıya tek düşüş ortaya oluşturmaktadır.

Uzmanlar kombi bakımına verdikleri ehemmiyeti tesisata göstermiyorlar Meğer tesisat bakımındaki ısrarı tesisata da göstermek gerekmektedir.
Günümüzde kombi bakım çalışmaları ne yazık ki elektrik süpürgesiyle içinin tozunu almaktan ibarettir.
Ayrıca kombi bakımı yaptırdığınızda kombiniz bozukluk yapmayacak diye tek kural yok.

Her ilde olduğu gibi Bursa Petek Temizleme firmalarıda bu alanda işlerini yapmaktadırlar. Kimi tesisat firmalarının abarttığı gibi petek hijyenikliği yapıldığında yakıttan %30 tasarruf etmezsiniz.
Basit tek numuneyle açıklarsak çay demliklerinde aşağıdaki demliğin dibini kireç bağlarken üstteki küçük demliğin sebep kireç tutmadığını biliyor musunuz? Bunun nedeni kirecin ısıyla ilişki eden noktada daha çok oluşmasından kaynaklanır.

Neden petek hijyenikliği yaptırmalıyım sualine gelirsek eğer; kombi petek tesisatında en çok kireç meydana gelen nokta, suyun ısındığı eşanjördür.
Kombi bakımı sırasında yanlızca süpürgeyle toz alındığından eşanjör hijyenikliği yapılmamaktadır.
Kalorifer tesisatlarında Petek Temizleme Makinası ile temizlik yapılırken kullandığımız savunucu kimyevi, suyun geçtiği bütün kombi parçalarını ayna gibi hijyenik yapar.
Bu prosedür kirlilikten dolayı kombi parçalarında oluşacak arızaları tamamiyle yok eder.
Bu sayede ilave olarak bedava olarak kombi temizliğiniz de yapılmış gerçekleşir.
Suyu peteklere gönderen kombi bulunduğu için, düzgün tek şeklinde iletimi sağlandığında aldığınız ısı randımanı epey artacaktır.