Kategoriler
Genel

Petek Temizleme Makinaları Nedir?

Petek Yıkama Makinaları: Yıkama, ısıtma sistemine kompresörlü makinalarda basınçlı hava ve su karışımı veya sadece su (temizleme kimyasalı ile) verilerek gerçekleştirilir. Basınçlı hava kabarcıkları ve basınçlı su yavaş yavaş peteklerde oluşan birikintileri yok eder. Makinalar, temizleme kimyasalı ile kullanıldığında kireç, çamur ve aşındırıcı birikintileri hızlı ve etkili bir şekilde çözer. Bunları ortadan kaldırmak ve sistemin çalışmasını sağlamak için önlemlerin alınması gerekir. Bu tür cihazlar düşük maliyetli ve yüksek verimlidir. Bununla birlikte ısıtma sistemindeki kireç ve birikintileri atarak ve aynı zamanda, peteklerde korozyona karşı koruma sağlayarak, ısı eşanjörleri ve radyatörlerin kullanım ömrünü uzatır.

Isı eşanjörlerinin, kazanların, ısıtma sistemlerinin kesintisiz servisi için, özel ekipmanların – yıkama pompalarının ve güçlendiricilerin yardımıyla periyodik olarak yıkanmaları gerekir. Peteklerde oluşan tuz birikintileri, kireç, pas, yağ birikintileri ve silt birikintileri, ısı transfer ortamının dolaşımını yavaşlatır ve ısı transferini bozar.

En İyi Petek Temizleme Makinası ile ısıtma sistemleri ve kazanların temizliği
Isıtma yapılarının, içlerinde organik veya inorganik birikintilerin oluşumu, skala, pas nedeniyle yıllık temizleme bakımına ihtiyacı vardır. Bu temizleme işlemi için, ortaya çıkan pisliği hızlı ve etkili bir şekilde ortadan kaldırabilen ve böylece ısıtma sistemlerinin ömrünü uzatabilen ve performanslarını arttırabilen özel makinalar kullanılmaktadır. Isıtma ekipmanı üreticileri, ısıtma işleminin başlamasından önce bu tür çalışmaları zorunlu olarak yürütmeyi şiddetle tavsiye eder.

Kammak; ısı eşanjörleri, ısıtma sistemleri (petek, kombi) ve kazanları yıkamak için ekipmanların satışını ve teslimatını gerçekleştiriyor. Şirketimizin kalifiye personeli, sorunlarınızı çözmek için doğru cihazı seçmenize yardımcı olur, işlemin özellikleri ve sitemizdeki her bir modeli kullanmanın avantajları hakkında ayrıntılı bilgi verir.

Kompresörlü makina ile temizlik
Yıkama kompresörü, titreşimli bir su-hava karışımı ile ısıtma ve sıhhi tesisat sistemlerinin hızlı ve yüksek verimli temizliği için tasarlanmıştır. Kompresör yardımı ile yıkama işlemi pnomohidro darbe yöntemi kullanılarak gerçekleştirilir: su dolu devreye basınçlı hava verilir, elde edilen su-hava karışımı yavaş yavaş çökeltileri tahriş eder, pas ve peteklerde oluşan kireçleri yok eder, giderir ve yağ, sodyum, magnezyum ve kalsiyum tuzlarını temizler. Sistemin performansını eski haline getirmek için ısıtma sistemlerini ve yapılarını bir makina yardımı ile yıkamanız tavsiye edilir.

Makinaların Genel Özellikleri
Kompakt tasarım,
Sadelik ve kullanım kolaylığı,
İşletme ve bakım kolaylığı,
Çok fonksiyonlu,
Hızlı ve etkili sorun giderme,
Uzun süreli kullanım,
Yüksek performans göstergeleri,
Kimyasalların tahrip edici etkisine karşı direnç: Pompa tankının dayanıklı kasası kimyasal olarak dayanıklı malzemelerden yapılmıştır.
Çok işlevli kullanım (cihazlar, ısı eşanjörleri, kazanlar, su ısıtıcıları, kazanlar, hidrolik devreler, ısıtma sistemleri ve sıcak su beslemesindeki birikintilerin yıkanması ve giderilmesi için tasarlanmıştır);

Yıkama için pompanın tasarımı:
Pompa, içinde temizleme kimyasalı ve suyun karıştırıldığı bir tank, bir sirkülasyon pompası, bir elektrikli ısıtıcı, bir ters (akış yönü şalteri) ve bağlantı hortumlarından oluşur. Hortumlar sisteme bağlanır, kapalı bir döngü oluşur. İstenilen miktarda su ve kimyasal karışımı depoya dökülür, istenen sıcaklıkta ısıtılır ve sisteme beslenir. Karışım dolaşır (2-3 saat) ve yavaş yavaş çökeltileri ve ölçeği çözer. Temizleme verimliliği, özel temizleme kimyasalları kullanılarak temizlenir. Daha sonra atık sıvı nötrleştirilir ve sistemden boşaltılır. Isı eşanjörü temiz suyla yıkanır.

Tüm makinalarımız Marka Tescil Belgesi, Tasarım Tescil Belgesi, Faydalı Model Belgesine sahip olup, 2 Yıl Garantilidir.

Bir cevap yazın