Kategoriler
Genel

Petek Temizleme Makinası Rehberi

Evlerimizde ve iş yerlerimizde kullandığımız petek temizliği, petek sisteminde oluşan kirlerin bir petek temizleyici ve bir petek temizleme kimyasalı ile temizlenmesi işlemidir. Bu makineler Kombi Temizleme Makinaları, Tesisat Temizleme Makinaları, Petek Yıkama Makinaları olarak da bilinmektedir. Zamanla peteğin iç yüzeyinde kireç, çamur, kireç ve aşındırıcı birikintiler birikir ve ısıtma verimini düşürür.

Petek temizliği kışın vazgeçilmez bir hizmettir ancak ne yazık ki yazın ihmal edilen hizmetlerinden biridir. Yazın çalışmayan ve sirkülasyonu olmayan bir ısıtma sisteminde tortu ve tortular daha hızlı oluşur ve korozyona uğrar. Petekler temizlendiğinde, petek temizleme videomuzda da görüldüğü gibi, ısıtma tesisatı ve petek kanalları sırasında oluşan pislikler petek temizleyici ve kimyasallar tarafından çözülürken, paslı çamurlu su tesisattan uzaklaştırılır. Bu uygulama ile tesisatta dolaşan su yenilenerek kazan arızalarının önüne geçilir ve maksimum ısıtma verimi sağlanır.

Kombi temizliği kombinin komple bakımı olarak görülmese de, kombinin güvenliğini sağlamak ve aynı zamanda kombinin kapasitesini artırarak enerji tasarrufu sağlamak için kombinin düzenli muayenesi yapılır.

Temizlik tesisatı denilince akla genellikle merkezi sisteme bağlı veya bağımsız yerden ısıtmalı temizlik tesisatları gelir. Soğuk su ünitelerinin temizliği de ünite temizleme işleminin bir parçası olarak kabul edilirken, düzenli olarak yapılmamaktadır.

Sitemizde “Petek temizleyici fiyat ve fiyatı” “Yerden ısıtma nasıl temizlenir?“, “Merkezi kalorifer nasıl temizlenir?“, Petek temizliği kimyasal petek temizleyici ile yapılır mı, “petekı kendimiz nasıl daha temiz hale getirebiliriz?” “Sağlıklı petek temizliği sırasında makine ve ekipmanların doğru seçilmesi çok önemlidir.

Petek temizleyici için basınç değeri çok önemlidir. Bu konuda tesisatınızı iyi temizleyebilmeniz için ideal petek temizleme makinesi ve ekipmanlarının satışını yapmaktayız. iyi ısı ve ısı dağılımı petekleri için en az 2 yılda bir kombi Aksi takdirde petekınızdaki eşit olmayan sıcaklık dağılımı nedeniyle ısınma sorunları yaşayabilirsiniz. Ayrıca kombiniz kullanımda zorlanacağı için kullanım ömrü kısalacaktır.

Petek Yıkama Makinaları: Yıkama, ısıtma sistemine kompresörlü makinalarda basınçlı hava ve su karışımı veya sadece su (temizleme kimyasalı ile) verilerek gerçekleştirilir. Basınçlı hava kabarcıkları ve basınçlı su yavaş yavaş peteklerde oluşan birikintileri yok eder. Makinalar, temizleme kimyasalı ile kullanıldığında kireç, çamur ve aşındırıcı birikintileri hızlı ve etkili bir şekilde çözer. Bunları ortadan kaldırmak ve sistemin çalışmasını sağlamak için önlemlerin alınması gerekir. Bu tür cihazlar düşük maliyetli ve yüksek verimlidir. Ayrıca ısıtma sistemindeki tortuları ve tortuları gidererek ısı eşanjörlerinin ve radyatörlerin ömrünü uzatır ve göbeği korozyona karşı korur.

Eşanjörlerin, kazanların, ısıtma sistemlerinin kesintisiz çalışması için, bir tahliye ve hidrofor kullanarak özel ekipmanın periyodik olarak boşaltılması gerekir. Peteklerde oluşan tuz, kireç, pas, yağ birikintileri ve silt birikintilerinin birikmesi, ısı transfer sıvılarının akışını yavaşlatır ve ısı transferini bozar. Best Core Cleaner ile temiz ısıtma ve kazan sistemleri Organik veya inorganik kireç, kireç, pas oluşumu nedeniyle ısıtma yapıları yıllık temizlik gerektirir. Bu temizlik için oluşan kiri hızlı ve etkin bir şekilde çıkarabilen, böylece ısıtma sistemlerinin ömrünü uzatan ve verimini artıran özel makineler kullanılmaktadır. Isıtma ekipmanı üreticileri, ısıtma işleminin başlamasından önce bu tür çalışmaları zorunlu olarak yürütmeyi şiddetle tavsiye eder.

Kammak; ısı eşanjörleri, ısıtma sistemleri (petek, kombi) ve kazanları yıkamak için ekipmanların satışını ve teslimatını gerçekleştiriyor. Şirketimizin kalifiye personeli, sorunlarınızı çözmek için doğru cihazı seçmenize yardımcı olur, işlemin özellikleri ve sitemizdeki her bir modeli kullanmanın avantajları hakkında ayrıntılı bilgi verir.

Kompresörlü makina ile temizlik
Yıkama kompresörü, titreşimli bir suhava karışımı ile ısıtma ve sıhhi tesisat sistemlerinin hızlı ve yüksek verimli temizliği için tasarlanmıştır. Kompresör yardımı ile yıkama işlemi pnomohidro darbe yöntemi kullanılarak gerçekleştirilir: su dolu devreye basınçlı hava verilir, elde edilen suhava karışımı yavaş yavaş çökeltileri tahriş eder, pas ve peteklerde oluşan kireçleri yok eder, giderir ve yağ, sodyum, magnezyum ve kalsiyum tuzlarını temizler. Sistem performansını eski haline getirmek için ısıtma sisteminin ve yapısının makinede yıkanmasını öneririz.

Makinenin genel özellikleri
Kompakt tasarım,
Basit ve kullanımı kolay,
Kullanımı ve bakımı kolay,
Çok işlevli,
Hızlı ve verimli sorun giderme,
Uzun ömürlü kullanım,
Yüksek Performans İndeksi,
Kimyasala Direnç Yıkıcı Etkiler: Dayanıklı pompa gövdesi kimyasallara dayanıklı malzemelerden yapılmıştır.
Çoklu kullanım (cihazlar, ısı eşanjörleri, kazanlar, su ısıtıcıları, kazanlar, hidrolik devreler, ısıtma ve sıcak su tedarik sistemlerindeki tortuları yıkamak ve temizlemek için tasarlanmıştır);

Yıkama için pompa tasarımı: pompası, temizlik maddesi ve suyun karıştırıldığı bir tank, bir sirkülasyon pompası, bir elektrikli ısıtıcı, bir frekans dönüştürücü (akış yön anahtarı) akış) ve bağlantı borularından oluşur. Borular sisteme bağlanır, kapalı bir döngü oluşur. İstenilen miktarda su ve kimyasal karışım tanka dökülür, istenilen sıcaklığa ısıtılır ve ardından sisteme beslenir. Karışım dolaşır (23 saat) ve çökeltiyi ve tortuyu kademeli olarak çözer. Temizleme etkisi özel temizlik kimyasalları kullanılarak temizlenir. Atık su daha sonra nötralize edilir ve sistemden boşaltılır. Isı eşanjörü temiz su ile yıkanır.

Makinalarımızın tamamı Marka Tescil Belgesi, Tasarım Tescil Belgesi, Faydalı Tasarım Belgesi ve 2 yıl garantilidir.

Petek temizleme makinesi yedek parçaları

Petek temizleme makinesi nedir? Nasıl yapıldı? Şunlarla başlayalım: Petek temizleyiciler; Kazan ve petek ısıtma sistemlerindeki çamur, kireç ve pas birikintilerini çok kısa sürede basınçlı temiz su kullanarak petek/radyatör/kazanı sökmeye gerek kalmadan temizlemek için kullanılan makinelerdir.

Bu makineler, temiz basınçlı su kullanarak ısıtma ve tesisat sistemlerindeki çamur, kireç ve pas kalıntılarını çok hızlı bir şekilde temizler. Kammak kimyasal temizleme solüsyonları ile birlikte kullanıldıklarında üstün temizleme gücü sağlarlar. Kimyasal temizleme sıvısını daha etkili hale getirmek için yerleşik bir su ısıtma sistemine sahiptir. Tek bir temizleme döngüsünden sonra, kazanın optimum enerji verimliliği oranını ve ısıtma sisteminin genel verimliliğini maksimize eder; Kazan gürültüsünü ortadan kaldırarak yakıt tüketimini minimuma indirerek enerji verimliliği sağlar. %100 yerli ürün olduğu için yedek parça temini kolaydır. Ergonomik yapısı ve şık görünümü ile profesyonel ve kompakt bir makinedir.

Yedek parça listesi
Petek temizleme makinesi deposu
Petek temizleme makinesi pompası
Petek temizleme makinesi yumuşak hortum
Petek temizleme motoru çarkı

Kammak Makina sizde varsa yedek parça temini için en kısa sürede bizimle iletişime geçebilirsiniz olabildiğince. Makinenizi kolayca kurcalamak istiyorsanız teknik ekibimizin yardımına güvenebilirsiniz.

Petek nasıl temizlenir?

Kışın gerekli bir hizmet olan petek temizliği, yaz gelince unutulan hizmetlerden biridir. Yazın çalışmayan ve sirkülasyonu olmayan bir ısıtma sisteminde tortu ve tortular daha hızlı oluşur ve korozyona uğrar. Peteklar temizlendiğinde, petek temizleme videosundaki gibi paslı çamurlu su tesisattan çıkarılırken, petek temizleyici ve kimyasallar ile kalorifer tesisatında ve petek kanallarında oluşan kirler çözülür. Bu uygulama ile tesisatta dolaşan su yenilenerek kazan arızalarının önüne geçilir ve maksimum ısıtma verimi sağlanır.

Petek radyatörün nasıl temizleneceği aşağıda adım adım gösterilmiştir.

 1. Kazan kapalı.
 2. Kazan giriş vanaları kapalı.
 3. Tüm radyatörlerin giriş ve çıkış vanaları kapalı.

Amaç: Temizlik sırasında birikinti gibi maddelerin tesisattan kaçmasını, kazan içinde dolaşmasını, filtre, tertibat, ısı eşanjörü, sirkülasyonlu ısı pompası gibi hassas malzemeleri engellemesini veya zarar vermesini önlemektir.

 1. Petek temizleyici, havlu askısından veya banyo peteğinden çıkarılmış ve bunun yerine üniteye bağlanmıştır.

Tesisatın herhangi bir yerinden veya kazan altından makinayı tesisata bağlayabilirsiniz. Ancak banyodan bağlamamızın sebebi temizlik yaparken hem temiz bir musluğa hem de kanalizasyon çıkışına ihtiyaç duymamızdır. Hepsini aynı anda bulabileceğiniz en iyi yer banyo. Aynı zamanda temizleme işlemi sırasında oluşacak kiri de rahatlıkla temizleyebilir. Halıları veya ahşap zeminleri temizlerken dökülen su veya kimyasal temizleyiciler hasara neden olabilir.

 1. Kazan kapatılıp makineye bağlantılar yapıldıktan sonra tüm damarlar açık olarak makine 10 dakika çalışabilir.
 2. Temiz su musluğu açılarak makineye temiz su verilir, tesisattaki temiz suyu makineye bastırarak kaba kirlerin dışarı atılmasını sağlar. Tesisattaki kaba kir ve çamur tamamen temizlenene kadar işlem devam eder.
 3. Tüm tesisattaki pislikler temizlendikten ve tesisata temiz su doldurulduktan sonra temiz su tahliye sistemi ve su giriş borusu ayrılacaktır.
 4. Tesisattaki ve makinedeki su 30°C’ye kadar ısıtılır

Amaç: Kurulum sırasında kireçten dolayı yumuşar ve temizleme kimyasalı daha etkilidir. sıcak suda.

 1. Temizlik tesisatları için geliştirilen petek temizleyiciler tesisatın büyüklüğüne ve tesisata ilave edilen yeterli miktarda kimyasala göre hesaplanır. Kimyasal oranı 1/100 olduğundan 1 litre kimyasal 100 litre suya seyreltilebilir.
 2. Peteğin temizlenmesi Kimyasal ilave edildikten sonra makinenin temiz suya girebilmesi için tüm damarlar açık olarak 510 dakika makine çalıştırılarak devridaim yapılır. ‘Kurulum.
 3. Kimyasal tesisata yayılıp su sıcaklığı ayarlandıktan sonra tesisattaki tüm damarların vanaları kapatılır ve vanaların açılması ile temizlik başlar.Tek damarlı vana.
 4. Açık Petek dikkatlice temizlendikten sonra kapatılır ve bir sonraki Petek açılır ve sıralama devam eder.

Soru: Neden tüm çekirdekler açıkken temizlemiyoruz?

Yanıt: Buradaki amaç, tek bir çekirdeğe yüksek verim sağlayarak verimli bir şekilde temizlemektir. Tüm petekler açık olarak temizlediğimizde en yakın peteklerden basınçlı su geri dönecek ve sonraki contalar istenildiği gibi temizlenmeyecek veya sonraki tamponlarda iyi bir tarama etkisi olmayacağından çıkan kirler çıkarılmayacaktır.

Petekı nasıl temizlenir?

 1. Tüm maçalar için temizleme işlemi tamamlandığında yıkama işlemi başlayacaktır. Temizleme işlemine başlamadan önce petek temizleyicinin filtresi temizlenir, sisteme temiz su pompalanır, tüm kimyasallar ve kirli su sistemden atılır. Tesisatta kireç, kireç, çözelti ve kirli su ve kimyasallar kalmayana kadar durulama yapılır.
 2. Tesisat için temiz su temini tamamlandıktan sonra sistem koruma kimyasalları eklenir. Kimyasal sistem koruması tesisatınızın ve kombinizin tüm parçalarını korur ve korozyonu önler. Sudaki yabancı maddelerin oluşumunu yavaşlatır ve sisteminizi daha uzun süre temiz tutar. Sonuç olarak kombinizin ve kombinizin ömrü uzar. Kirlilik oluşumu gecikeceği için doğalgaza daha az para ödersiniz.

Sistem bir el cihazına bağlanmadan önce birleşik filtre de temizlenir. Daha sonra kazan bağlantıları yapıldıktan sonra kazan çalıştırılır ve sistem basıncı 1,5 bar olana kadar su ilave edilir.

 1. Kazan çalıştırıldıktan sonra tüm damarlardan hava alınır ve maçaların ısısı kontrol edilir.
 2. Temizleme işlemi genellikle 23 saat sürer.

Bir cevap yazın